Merhaba, ben Duygu. Umutla yolculuk etmeyi, gideceği yere varmaktan çok daha fazla seven bir yol aşığıyım ben. Bilet aramaktan, otel seçmekten, bavul hazırlamaktan hatta vize için evrak toplamaktan 🙂 kısacası seyahate dair her şeyden büyük keyif alıyorum. Garlarda, havaalanlarında, daracık uçak koltuklarında, minik otel odalarında evimdeymişçesine mutlu hissediyorum. Ve fotoğraf makinam canım kocamdan sonraki en iyi yol arkadaşım.

Şimdi ise hikayemi sizinle paylaşıyorum, benim dünyama hoşgeldiniz 🙂

bali tapınakları
siem reap - tuktuk

Öncelikle size bizden bahsedeyim: Ben 29 yaşındayım ve bir biyoloğum. Bu yıl hukuk da bitti ve avukatlık stajına başlıyorum. Övünmek gibi olmasın İzmirliyim 🙂 İsmail ise 37 yaşında ve bir pilot. Bizim en sevdiğim yanımız ortak zevklerimiz. Seyahat etmek, doğa yürüyüşleri, kitap okumak, film yada dizi izlemek, koşmak, fotoğrafçılık, bisiklet sürmek, hatta bu siteyi düzenlemek bile birlikte yaptığımız aktiviteler. How I met Your Mother dizisinin başında uyumlu çifti tespit etmeye yaradığı söylenen “Zeytin Teoremi” bizim için de geçerli yani: Ben zeytini çok seviyorum, o sevmiyor; böylece son zeytin için tartışma yaşanmıyor 🙂

Peki bu hikaye nasıl başladı ? Diğer yarım, canım kocam İsmail ile tanıştıktan sonra ikimizinde içinde zaten var olan seyahat aşkı güçlerini birleştirip o kadar büyüdü ki  yakaladığımız her boş zamanı yakın – uzak, yurt içi – yurt dışı farketmeksizin bir yerleri keşfetmeye ayırır olduk. Ve bir gün ona dedim ki: “Neden anılarımızı ve tecrübelerimizi diğer insanlarla da paylaşmayalım ? Hem kimse okumazsa, sen ve ben okuruz ve anılarımızı tazeleriz.” Peki sitemizin adı ne olacaktı ? Onun cevabı da İsmail’ den geldi: “Bizim en mutlu olduğumuz yer yollar, ‘yollar benim umudum’ olsun”.

Haydi, Duygu & İsmail’ in yolculuklarına siz de katılın, söz veriyorum çok eğleneceksiniz!

başkonuş gezi rehberi
KAPAT