Gezilecek Yerler
FİLM&DİZİ&KİTAP,  TAVSİYELER

MİNİ DİZİ ÖNERİLERİ

Takip ettiğiniz dizinin yeni sezonunu beklerken hikayenin detaylarını unuttuğunuz oluyor mu? Soğuk kış günlerinde evde geçirmeyi planladığınız bir haftasonunda başlayıp bitireceğiniz bir dizi mi arıyorsunuz? Yada filmler kısa, yıllarca süren diziler fazla uzun mu geliyor? O zaman mini dizi olayı tam sizlik. Sizin için seçtiğim, film tadında ama ara verip birkaç güne de yayabileceğiniz  bu diziler ayırdığınız vakte sonuna kadar değecek; göreceksiniz.

Mini bana yetmez, 1,5 porsiyon olsun diyorsanız tıklayın ve uzun sezonlu dizi tavsiyelerimizi görün (:

Netflix Dizi Önerileri

1. WHEN THEY SEE US (2019)

1989 yılında Harlem’ de yaşayan 15 – 16 yaşlarında 5 çocuk, o sırada parkta bulunmalarından başka hiç bir delil olmamasına rağmen, Central Park’ ta koşu yapan bir kadının öldürülmesinden sorumlu tutulurlar. Antron, Kevin, Yusef, Raymond ve Korey’ nin gerçek hayat hikayesi. Olay gerçekleştiğinde ABD’ de gündem olmuş, hatta ülkede gruba “Central Park Beşlisi” adı takılmış. İlk sorgudan, hikayenin sonuna kadar sıkıntıdan boğazınız düğümlenecek olsa da izleyin derim. Final bölümünde hikayenin gerçek sahiplerini de tanıyacaksınız. 4 bölümlük mini dizi, Netflix yapımı. IMDB linki için tıklayabilirsiniz.

Netflix Mini Dizi Önerileri

2. SHARP OBJECTS (2018)

Ruhsal sorunları nedeniyle yattığı klinikten yeni çıkan yerel gazeteci Camille Parker’ ı iş yerinde zor bir görev karşılar: Memleketi olan küçük kasabada iki küçük kızın öldürülmesi olayı. Camille; hastalık hastası ve aşırı evhamlı annesi, üvey kız kardeşi ve üvey babası ile pek görüşmemektedir. Kahramanımızın cinayetleri çözümleyebilmek için geçmişe dönerek kendi sorunlarının da kaynağı olan bu kasabanın sırlarını açığa çıkarması gerekecektir. HBO yapımı mini dizi 8 bölümden oluşuyor. Suç ve psikoloji dizileri ile sürpriz son sevenlere tavsiye olunur. IMDB linki için tıklayabilirsiniz.

Netflix Mini Dizi Önerileri
Godless

3. GODLESS (2017)

1880’ li yıllar Vahşi Batı Amerika’ sı. Psikopat, kanun kaçağı Frank Griffin ve çetesi; eski yoldaşları Roy Goode’ nin peşinde. Karizmatik kahramanımız, usta silahşör Roy ise saklanmak için New Mexico eyaletinin La Belle kasabasını seçiyor. La Belle, eli silah tutan tüm erkekler savaşa katıldıklarından, kadınlar tarafından yönetilen bir kasaba. Ünlü ganster Frank Griffin’ in yaklaştığı duyulunca  tüm La Belle savunma hazırlıklarına girişiyor ve hikaye başlıyor. Özellikle dönem dizileri ve Western sevenler kaçırmasın. 7 bölümden oluşan Godless da bir Netflix dizisi. IMDB linki için tıklayabilirsiniz

Harika Mini Dizi Önerileri
The Night Of

4. THE NIGHT OF (2016)

New York’ da yaşayan, Pakistanlı, muhafazakar bir ailenin çocuğu olan Naz; bir Cuma günü taksici olarak çalışan babasının aracını alır ve davetli olduğu partiye katılmak için yola çıkar. Ancak Manhattan’ dan geçerken ışıkta beklediği sırada gizemli, genç bir kadın; taksi sanarak araca atlar ve hikaye başlar. Alımlı , fettan ve bohem kadının ısrarlarına dayanamayan kahramanımız, onu evine bırakmaya ikna olur. Şehvet, alkol ve uyuşturucu dolu akıl almaz bir gecenin ardından uyandığında Naz kadını ölmüş halde bulur. Baskı dolu bir cinayet soruşturması, panik, şok ve kendi masumiyetinden bile emin olmayan bir adam! Aksiyon ve polisiye severlerin aradığı her şey burada. 9 bölümden oluşan bir HBO dizisi. IMDB linki için tıklayabilirsiniz.

Harika Dizi Önerileri

5. THE KNICK (2014)

19. yüzyılın başlarında New York’ da bulunan Knickerbocker Hastanesi’ ne gidiyoruz şimdi de. Hazır hastane dizileri tekrar popüler olmuşken, bulunmaz fırsat! Beklendiği üzere, hastanemizde hem tıbbi hikayeler hem de magazinel ilişkilerden bolca mevcut. Bütçe kısıtlamaları, kişisel hırslar, ilişkiler, uyuşturucu, ırkçılık bunlardan bazıları. Ancak dizinin temel konusu geleneksel tıbbi yöntemlerin yerini alması için deneysel tedaviler gerçekleştiren yenilikçi cerrahlar ve bunlara karşı son derece ön yargılı olan alaylı doktor ve yöneticilerin karşılıklı mücadelesi. Clive Owen, Dr. Thackery rolünde adeta döktürüyor. 2 sezon ve 20 bölümde tamamlanan dizi,  Cinemax yapımı. IMDB linki için tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir